Sunday, September 15, 2013

Last Sunny Days


Hello everyone! This outfit post is 3 weeks old sorry for that :D I'm wearing this season's one of the most popular trend striped pants. Cat eye sunnies, Armani bag & studded flats were my 3 fav. must have items this summer as you know :)) Unfortunately the weather isn't like this sunny & hot anymore, so i miss it.. 'Cuz from now on, i have 2 weeks to wear summer clothing or it might be too late once the rain start - well at least here in Romania! :D Anyways, do you like my outfit? Waiting for your comments ;)

Herkese merhaba! 3 hafta önce çektiğim bu kombini bloga yeni koyuyorum - unutmusum okadar fazla stil postlarının arasında!
Bu resimlere baktıkça sıcak havaları özlüyorum.. Suan gitgide soğuyor ve malesef yazlık kıyafetlerimi giymem için son 2 haftam var - ekim ayı Romanya'da adeta yağmur ve rüzgarın vazgeçilmez ayı.. Neyse, gelelim kıyafetime, yorumlarınızı bekliyorum. Sezonun çizgili pantalon trendine uyup ben de giydim ama malesef bu pantalon da bir kere giyili dolapta yerini aldı.. Yorumlarınızı bekliyorum :*
I am wearing:

Sunnies / Gözlük: Here
Top / Bluz: Here
Pants / Pantalon: Here
 Bag / Çanta: Armani Jeans
Watch / Saat: Here
Bracelets / Bilezikler: Here
Flats / Babet: Zara

6 comments:

 1. Çizgili pantolon beyazla kombinlenince sade ve şık bir görüntü ortaya çıkmış aslında kesimide gayet rahat görünüyor, yazın son demlerinde bence bol bol keyfini çıkarmalısın.
  Sevgiler.

  Emilia
  www.eminekaraoglu.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Very nice pants! xx
  www.blondebutterflies.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. nice outfit! well done!!

  theautumnstreet.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. awesome pants !
  visit my blog : http://nicoraulea.blogspot.ro/

  ReplyDelete
 5. Love the outfit. The pants are really cute.

  ReplyDelete
 6. canta bluz ve detaylar nefıssssssssssss

  ReplyDelete