Saturday, August 17, 2013

Into The Mystic

Happy saturday morning dolls! Yesterday i wore this outfit but i didnt had time to post it.. I'm a huge fan of grey color - and when you combine grey with dust pink; it's the sweetest color combination you'll get :D
Actually i wanted a pink bag to get along with this styling but since i'm in vacation, i don't have all my wardrobe here - i had to use whats with me right now :) Accessoriezed with pink & black jewellery & ofcourse my oversized Prada Baroque sunnies; i can't live without them! :))
PS: This is the last time you are seeing me with totall brunette, are you curious about my new color changes? :D Just wait until tonight, new styling post is on its way ;))

Herkese iyi haftasonları! Dün okadar yoğundum ki bloga giremedim bu stil postumu.. Gri benim en sevdiğim renklerden biridir, dolabımın yarısını heralde gri giysiler kaplar, ama aklınızı sıkıcı kıyafetler gelmesin :) Neyse, yine grilerden yana oldugum bir gün - ama açık pembe ile kombinledim. Cantamı da ayakkabımı uydurmak isterdim ama malesef suan tatilde olduğumdan tüm giysilerim, çantalarım kısaca herseyim Romanyada. Buyüzden elimde olanları değerlendirdim! (Bilmeyenler için, aslında ben doğma büyüme Ankaralıyım ama son beş yıldan beri yurtdışında yaşadığımdan dolayı tüm dolabımı oraya taşımış bulunmaktayım!) Neyse, anlayacagınız boyle bir durun sozkonusu hihih :D
Son olarak takıntı haline getirdiğim Prada Baroque gozlugumu takmazsam olmazdı! Eee, kombinimi nasıl buldunuz? :) Son olarak bu beni kahverengi saclarımla goreceginiz son stil postum, siz bu yazıyı okurken ben coktan sac rengimi değiştirmiş ama iyi mi yaptım kotu mu yaptım diye kara kara düşünüyorum olacagım :D Neyse, bu akşam yeni stil postumda nasılolsa goreceksiniz, tahminlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz .))

xx
Sunnies: Prada ( Similar Here , Here & Here )
Top: Here & Here / Necklace: Here 
Bracelets & Rings: Here / Watch: Here
Pants: Here & Here / Bag: Similar Here
Heels: Here (Similar Here, Here, Here, Here & Here)
Super slim price flash sale! Only 48 hours!
Hot items back season! Only $14.99!
Don’t miss, girls!
Click HERE

6 comments:

 1. I like your shoes!
  http://www.sinemspinkdiary.com/

  ReplyDelete
 2. love the look so much! Great shoes!


  Liz<3
  The Red Lil' Shoes Blog
  http://theredlilshoes.blogspot.com.br/

  ReplyDelete
 3. The top and the pants love them! x

  http://tuttifruttibyam.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 4. Perfect daily style! And I really love your shoes!

  Kisses,
  Victoriya

  WEBSITE: www.Fashion-with-Style.com

  FACEBOOK: Fashion with Style

  ReplyDelete
 5. Great look, i love the bag and shoes!
  Kiss!
  Passa a trovarmi VeryFP

  ReplyDelete